Březen 2011

Agility ČR Kroměříž

31. března 2011 v 18:59 | Karolínka |  Agility
Zase povedené agility :)

Šikovní pejsci na pláži [Video]

27. března 2011 v 9:30 | Karolínka
:))Strašně povedené!

Agility Tábor Česko

27. března 2011 v 9:25 | Karolínka |  Agility
Vadí mi to spomalené ,ale jinak je to fakt skvělé jak se to ti pejsci naučí :))..A tak..zd:Youtubko

Mops Informace

27. března 2011 v 9:14 | Karolínka |  Mops
Mops je staré plemeno psa malého vzrůstu původem z Dálného východu.

[editovat] Charakteristika plemena

Mops má zdánlivě mrzutý vzhled, ale je to přítulný pes. Toto odvážné plemeno je bojovné, soběstačné, neobyčejně tvrdé a přizpůsobivé. Je nezávislý a rezolutní. Ví, co chce, a stojí pevně na zemi. Jeho statné svalnaté tělo, plochý obličej a nemžikající pohled naznačují silnou osobnost. Ačkoliv je to cílevědomý a silný psík, jen zřídka bývá agresivní. Jeho přítulnost k lidské rodině z něj činí cenného a příjemného společníka.

[editovat] Dějiny

Tato miniatura mastifa z Dálného východu vznikla asi před 2 400 lety v klášterech Tibetu. Předchůdci mopse byli společníky buddhistických lámů. Do Holandska byly dovezeni v 16. století námořníky holandské Východoindické společnosti a stali se skoro na tři sta let společníky šlechticů a králů. Ve 20. století zájem o ně opadl, ale nyní stoupá.

Wikipedie

Anglický buldok-Informace

27. března 2011 v 9:14 | Karolínka |  Buldoci
Anglický buldok se dříve používal ke zvláštním účelům - k zápasům s medvědy a býky. Vznikl křížením mastifů a teriérů. Dnes se buldoci chovají především pro výstavy. Má často zdravotní problémy. Má roztomilou povahu, jinak se mu říká tarač.

[editovat] Historie

Býčí zápasy byly v Británii zakázané v roce 1830 a tomuto plemeni hrozilo přímé vyhynutí. Ovšem zkušení chovatelé toto plemeno vyhynout nenechali a přetvořili ho z agresivního bojovníka na přítulného společníka.

[editovat] Popis těla a nároky

Oči buldoka jsou velmi blízko nosu, horní pysk je převislý. Má široký postoj a tlapy mírně vytočené ven. Plemeno se svou velikostí velmi dobře hodí do městského bytu. Má rád děti i jiné psy. Není sice dobrým hlídačem, ale nepotřebuje moc pohybu. Nemá rád vedra.

Wikipedie

Jezevčík info

27. března 2011 v 9:12 | Karolínka |  Jezevčík
-Poznámka (Moje) Měli jsme doma krásného jezevčíka Terezku ♥ :))

Jezevčík je v dnešní době velice oblíbený pes. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci ho používají pro myslivost, ale v dnešní době se čím dál tím více chová jako domácí mazlíček a hlídač. Je vhodný k vystavování na psích výstavách a někteří milují agility. Je to velice společenský pes, je přátelský, oddaný, ale i paličatý, proto potřebuje důslednou výchovu. Je to také vynikající hlídač. Jezevčíci patří do 4. skupiny FCI.Historie
Jezevčík vznikl od starých německých loveckých psů, od německých honičů (Deutsche Bracken). To ovšem ještě nebyl dnešní jezevčík, mohl vypadat asi jako kresba od Gustava Mützela (viz vpravo). Podle své práce a krátkých nohou se nazýval jamník nebo jezevčí pes. Tito jezevčíci (dachshundi) se různě křížili s malými psy typu teriéra a tak postupně vznikly různé formy dnešního jezevčíka.
štěně jezevčíka

[editovat] Povaha

Jezevčík je ideální pes do rodiny. Je sice paličatý a kolikrát i neposlušný, ale pokud jej důsledně vycvičíme, získáme opravdu skvělého společníka. Jezevčík je přátelský, milující, učenlivý, milý, hravý, skvělý hlídač a také lovec. Moc rád noruje, mezi další jeho záliby pak patří i plavání, aport (i do vody), vyhřívání na sluníčku (zvláště hladkosrstí), miluje procházky v přírodě a samozřejmě má rád různé hry s páníčky. Někteří jezevčíci jsou spíš samotáři, že milují jen svoji "smečku", což se hodí aby byli dobrými hlídači, jiní jsou zase přátelští ke všem. Podle povahy je nejmírnější a nejhodnější dlouhosrstý a hladkosrstý; drsnosrtý je drsnější a ostřejší. Ale jak už to bývá, zaleží na povaze jednotlivého jedince.
Wikipedie

Německý Ovčák info

27. března 2011 v 9:10 | Karolínka |  Německý ovčák
Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno - v podmínkách ČR se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech.


Historie
Německy: Deutscher Schäferhund, anglicky: German Shepherd Dog (GSD). V době svého vzniku se používal hlavně jako ovčácký pes. Oficiálně uznané plemeno existuje od roku 1899, kdy byl uznán jeho standard jako samostatného plemene. Na počátku 20. století bylo už toto plemeno v Německu velmi oblíbené a šířilo se do okolních zemí.

[editovat] Vzhled

Hlava německého ovčáka
Je to silný, středně velký pes, s velmi dobře vyvinutou svalovou soustavou. Kostra německého ovčáka je hodně silná a pevná. Výraz v obličeji je živý, pozorný. Hlava je suchá, přiměřeně široká. Uši pevné, vysoko nasazené, rovné-vztyčené (u štěňat až do věku 8-mi měsíců mohou být ještě svěšené). Ocas je dlouhý, hustě porostlý srstí, v klidu svěšený dolů. Chrup dobře vyvinutý, zdravý, plný počet zubů, nůžkový skus. Oči středně velké, mandlovité, šikmo položené. Barva očí pokud možno tmavohnědá. Krk je silný, svalnatý, středně dlouhý. Kohoutek vysoký, Linie hřbetu od kohoutku mírně upadající až ke špičce ocasu. Hrudník hluboký, ne příliš široký. Tlapky kulaté. Německý ovčák pro podmínky registrovaného chovu je kontrolován na dysplazi kyčelních kloubů. Přípustné hodnoty pro další chov jsou: 0-negativní, 1-téměř negativní, 2. stupeň-ještě přípustný.

[editovat] Chování

Toto plemeno vyniká zejména ve sportovní a praktické-služební kynologii. Kvůli jeho všestrannosti a učenlivosti se také občas používá při psích sportech (agility, aportování, atd.). Německý ovčák je pes vysoce učenlivý a poslušný, odvážný, nedůvěřivý, věrný, neúplatný, ochotný a neúnavný. V obecném povědomí panuje názor, že jsou němečtí ovčáci agresivní, ale odborná literatura a zkušenosti tvrdí opak. Případná agresivita je způsobena ve většině případů špatnou výchovou. Německý ovčák velmi dobře snáší studené počasí, je vhodný i do města, je snadno cvičitelný a je to dobrý hlídač. Celoročně může být venku, potřebuje dostatek pohybu.

[editovat] Využití

Německý ovčák se uplatňuje po celém světě v policejních, záchranářských, vojenských i společenských službách. Původně také jako pastevecký pes se však dnes už téměř nevyužívá. Německý ovčák je pes velice energický, aktivní a vytrvalý, proto se uplatňuje spíše jako partner policistů, horské služby, záchranné služby, vyšetřovatelů hasičů a také jako společník výborný osobní hlídač a "sportovec" pro účast na závodech z výcviku, výstavách, kde je také požadována jejich fyzická vytrvalost.
SchH je zkušební řád klubu německého ovčáka platný od 31. 12. 2005. Tomuto zkušebnímu řádu přísluší zkoušky SchH 1, 2, 3 (zkoušky 1., 2., 3. stupně), SchH A (zkouška stupně A), FH 1,2 (zkoušky psa stopaře), BH (zkouška doprovodného psa). Stejně jako u jiných řádů mají tento řád a zkoušky, které obsahuje určitá daná pravidla a ustanovení, rovněž podmínky účasti psa, kam patří i věková hranice a míra obtížnosti. Více informací k tomuto zkušebnímu řádu naleznete zde [1] v sekci Zkušební řády.

Wikipedie

Dalmatín Info

27. března 2011 v 9:09 | Karolínka |  Dalmatíni
Původ
Dalmatin patří mezi nejstarší známá plemena, existující několik tisíc let - na nástěnných malbách hrobek egyptských faraonů se objevují vzhledově stejní psi, avšak s postavou chrta; je možné, že už tito psi se podíleli na vzniku plemene dalmatin. Církevní kroniky ze 14. století a z roku 1719 naznačují s velkou mírou pravděpodobnosti, že dalmatin pochází z východního středomoří, pravděpodobně z Dalmácie (Chorvatsko), odkud se rozšířil po Evropě vodní cestou - britští námořníci si ho tak oblíbili, že si ho přivezli do Spojeného království. Tam se tito psi hned stali oblíbeným plemenem šlechty. První obrazy, představující tyto psy, jsou z dílny italských malířů 16. století, do roku 1710 lze datovat fresku s vyobrazením dalmatina v klášteře Zaostrog (Dalmácie). V díle jistého Thomase Bewicka, které bylo vydáno v roce 1792, se nalézá popis a kresba dalmatina; Bewick tohoto psa nazývá "dalmatin" anebo "kočárový pes". První standard dalmatina zveřejnil v roce 1882 Angličan Vero Shaw, oficiálně byl tento standard vydán v roce 1890.

[editovat] Vzhled

Dalmatin je středně velké až velké plemeno. Výjimečné je zbarvením srsti - je bílý s hnědými nebo černými skvrnami. Chlupy jsou krátké a tvrdé, srst hustá a lesklá. Štěňata se rodí bez skvrn, ty se ovšem na těle objevují až desátý nebo čtrnáctý den od narození. Psi s černými skvrnami mají tmavohnědé oči a psi s hnědými skvrnami mají oči jantarově zbarvené. Modré zbarvení duhovky je důvodem k vyřazení z chovu - často geneticky přenáší hluchotu.

[editovat] Povaha

Dalmatín je pes přátelské a dobromyslné povahy. Díky svému temperamentu je vhodný pro aktivní lidi a svým přátelským vztahem k dětem také jako rodinný pes. Má údajně pověst hloupého psa, ovšem neprávem, opak je pravdou, dalmatin je velmi inteligentní a učenlivé plemeno. Vyznačuje se občasnou tvrdohlavostí
wikipedie
Omlouvám se za to že nemám svoje informace,ale nevím o dalmatinech,mopsích a ostatních rasách tolik,abych mohla psát ,ale napíšu určitě někdy..

Welsh Corgi Pembroke-Info

27. března 2011 v 9:07 | Karolínka |  welsh corgi pembroke
Welsh Corgi Pembroke je původně pastevecký pes pocházející z oblasti Pembroke v jihozápadním Walesu. Doklady o jeho existenci pochází už z 10. století. "Cor gi" znamená ve welštině trpasličí pes a je na pasteveckého psa opravdu poměrně malý. Výška v kohoutku je jen 25-30 cm a váží 10-12 kg (feny do 11 kg). Má krátkou srst, nejčastěji červenou nebo sobolí, s bílými znaky či bez nich, dále trikolor (bílá+černá+pálení), nebo black and tan (černá s pálením). Je spíše silnější postavy, protáhlého tvaru. Hlava připomíná liščí, uši jsou stojaté s mírně skosenými konečky, ocas by měl být přirozeně krátký. Je to velice bdělý a oddaný hlídač.
Jsou to aktivní inteligentní a atletičtí psi, jako většina pasteveckých psů. Přes své krátké nohy dokážou velmi dobře běhat a skákat. Dnes se chová převážně jako pes společenský a ochotně provozuje různé psí sporty, jako agility.
Toto plemeno je uznáno za samostatné od roku 1934 [zdroj?].
Wikipedie
Moje poznámka:Původně byli vyšlěchtěni pro to ,aby pásli krávy

Bišonek Malinký

27. března 2011 v 9:05 | Karolínka |  Obrázky pejsků

Takové malinké kuličky :))

I ♥ dogs..

26. března 2011 v 22:48 | Karolínka |  Deník
Ahojte,nový blog,nový začátek možná by bylo dobré se představit jmenuju se Karol,ale na blogu jsem Pixie (Česky skřítek)jsem Pixie jaká jsem..Pixiech je hodně tak si mě nepleťte mám ráda fialkovou,růžovou (barvy) rodinu,kámoše a samozdřejmě pejsky na blog o psích jsem začala psát protože mě začal bavit přečetla jsem si komenty co byly typu:Hrozný blog atd..protože to bylo když jsem neměla ještě blog..Můj favorit v superstár je Noah a mojí neoblíbenější rasou psů jsou Bišonci a Pudlíci a Jezevčíci proti ostatním nic nemám ;)..ale tihle jsou top...líbí se mi mopsi,buldočci a Welsh Corgi Pembroke což jsou psi od bráchy..Ejsinka,Polda,Babu, (psi od bráchy) moji jsou :Ejmi :DD mám jen jednoho,ale zato je úžasný!Spíš úžasná!Jsou jí 3 roky a mám jí rada je to Bišonek ♥♥
Mám ráda kawaii věci..líbí se mi knížka psí zpravodaj a film chivava z beverly hills atd..Chtěla bych vzkázat těm co kdysi komentovaly hnusný blog atd...:Teď tu je a myslím si že je něčím fajn!Layout je krásný od Mesli a komenty od Žíži super :)) děkuji předem za každé komenty x návštěvu.

Info o pelíšcích (Jak na ně kouká Ejmuška)

26. března 2011 v 22:34 | Karolínka |  Blog>Other
Můj pejsek teda nespí v pelíšku jako ,ale spí někdy když nejsme doma atd..ale jinak spí s náma doma v postýlce..si hupne vleze pod peřinu a spí ..A já jsem za to ráda,ale jen tak pro info má už druhý první byl s kočičkama a modrý a teď má hnědy(tmavý) s kroužkama a vypadá to fakt pěkně..Ejminka,ale nemůže mít plyšový roztrhala by ho totiž,ale jinak je to super jí vidět spát v pelíšku jak ho dostala na vánoce hned si do něj lehla :))


Bišonci-Info

26. března 2011 v 21:51 | Karolínka |  Bišonci
Bišonek jinak také Bišon nebo Bichon à poil frisé je malý inteligentní, chundelatý pejsek s nadýchanou, jemnou bílou srstí. Je malý, veselý a velmi hravý. Pochází z Francie a Belgie.

[editovat] Historie

Existují i zmínky, že tito psíci (barbichoni) existovali už za vlády egyptské královny Kleopatry (69 - 30 př. n. l.) která jich prý pár sama měla. Dokazuje to i vypodobení na egyptských sarkofázích.
Odborníci se shodují, že nejčastěji a nejdříve se objevovali ve Středozemí. Jisté však je, že se objevovali v době renesance (14. - 16. století) v Itálii, kde se stali vyhledávanými miláčky tamější šlechty. Na přelomu 16. a 17. století byli po francouzské invazi odvezeni jako trofej do Francie. Již za vlády Františka I. (1515 - 1547) byli velmi populární. Ale asi největší úspěch získal bišonek v letech 1574 - 1589 za vlády Jindřicha III. z Valois, protože sám král byl jedním z největších obdivovatelů toho plemene. Miloval své bišonky natolik, že museli být všude s ním. Nosil je prý v košíčcích, které měl zvláště upravené, se stuhou kolem krku. Ani dámy nezůstaly pozadu. Bišonci byli bezmezně hýčkáni, opečováváni a rozmazlováni. Je možné, že zde vzniklo jejich jméno bichonne, které v překladu znamená hýčkat, krášlit. Období francouzské revoluce znamenalo pro bišonky obrovský zlom. Rázem se tito ,,šlechtičtí psi" ocitli na ulici, odkázáni sami na sebe. A tak se brzy tito psi stali společníky různých kejklířu a flašinetářů, kteří v nich objevili jejich temperament pro veselé kousky. Bišonci tak celkem velmi dobře zvládli přechod z paláce na ulici. Vzestup i pád se opakoval. Když se k moci dostal Napoleonův synovec Napoleon III. (1808-1873), popularita bišonků opět stoupla. Po jeho svržení se bišonek znovu stal "psem ulice" a zůstal jím v podstatě až do počátku dvacátého století. I když jim nebyl osud příznivě nakloněn, bišonci byli všude vítáni pro jejich přirozenou inteligenci. Po první světové válce byli "znovu objeveni". Několik nadšenců z Francie a Belgie shromáždilo z válkou zdevastovaných zemí přežívající potomky tohoto plemene a pokusili se vypracovat chovatelský program.
Jejich snažení přineslo úspěchy, po první světové válce bišonek získal status ušlechtilého psa a dnes ho jako plemeno uznávají všechny světové chovatelské organizace.
wikepidie

Pudl trpasličí info

26. března 2011 v 21:30 | Karolínka |  Pudlové
Trpasličí pudl je velikostní kategorie pudla s výškou v plecích do 32 cm. Pudli patří k nejinteligentnějším psím rasám a jsou jedním z nejoblíbenějších psích plemen vůbec. Původně byli loveckými psi, kteří nosili zastřelenou zvěř, jejich původ sahá do 16. století na území dnešního Německa. Charakteristická je pro ně hustá, kadeřavá srst, která vyžaduje stálou péči chovatele. Pudli jsou také úspěšní výstavní psi a zábavní společníci. Mohou se dožívat věku až kolem 17 let.
wikipedia.com


Budu používat

26. března 2011 v 20:41 | Karolínka |  Blog>Other
Download
Favor/Add
Message
Send/Go
Comment
Affies/Friends
Edit
Close
Zoom
Music
Home
Resize
Host
Help
Under Construction
Status
Rules
FAQ
Copyright
Search
Warning
Ranking
Loading
Password
IM Messages
Trash
Link In
Link Out
No Sets
Budu používat nepíšu to tu zatím bude odkaz i v menu ať to nemusím psát k každému článku